צרי קשר

היכן לקנות?


מצאי את החנות הקרובה למקום מגורייך

מונקאפ ניתנת לקנייה בחנויות טבע מובחרות או דרך סוכנות
עצמאיות
קראי עוד

שאלות נפוצות


מידת המונקאפ

שאלה: כיצד ניתן לדעת מהי מידת המונקאפ שברשותי?

תשובה: כאשר מחזיקים את גביע המונקאפ גבוה אל מול האור, ניתן לראות את מידת המונקאפ מוטבעת בתחתית הגביע:

A  או B

A עבור נשים שעברו לידה וגינאלית או/ו שעברו את גיל שלושים.

B  עבור נשים שלא עברו לידה וגינאלית ושהינן מתחת לגיל שלושים.

 

אורך הגביע הוא 55 מ"מ בשתי המידות ואורך הצינורית 21 מ"מ.

הקוטר בראש הגביע הוא  43 מ"מ במונקאפ מידה B   ו46 מ"מ במונקאפ מידה A.

בחזרה למעלה

 

 

האם זה מלכלך?

שאלה: האם השימוש במונקאפ מלכלך? האם כאשר אני מוציאה את המונקאפ, מרוקנת, מנקה ומכניסה שוב- אני באה במגע רב עם דם?

תשובה: המונקאפ אינו מלכלך מעבר לשימוש בכל מוצר היגיינה נשית אחר. כאשר מחדירים את המונקאפ קיימת אפשרות להתלכלך- בדיוק כפי שקורה בהכנסת טמפון. הדבר תלוי, כמובן, בכמות הדם הזורמת באותו הרגע. כאשר מוציאים את המונקאפ, החלק החיצוני של גביע המונקאפ נותר, בדרך כלל, נקי (הדם מרוכז בתוך גביע המונקאפ). בהוצאת המונקאפ הגביע נותר מורם (החלק הפתוח כלפי מעלה) ויש להפוך אותו רק לצורך הריקון לאסלה וניגוב המונקאפ.

בעת השימוש במונקאפ את תראי את הדם שלך, אך אינך חייבת לבוא במגע רב איתו. יש שמוצאות את מראה הדם מרתיע בפעמים הראשונות של השימוש במונקאפ אך מתרגלים לכך במהירות. מעבר לכך- זוהי דרך נהדרת לעקוב אחר הדימום שלך ולפתח את המודעות למתרחש בגופך.

בחזרה למעלה

 

שימוש בלילה

שאלה: האם ניתן להשתמש במונקאפ בבטחה בשנת הלילה?

תשובה: ניתן להשתמש בבטחה במונקאפ בעת שנת הלילה. ודאי כי רוקנת את המונקאפ טרם הכנסתו לנרתיק, לקראת שנת הלילה. רוקני אותו שוב כשתקומי משנתך. המונקאפ בטוח בהחלט לשימוש, בטווחי זמן של כ- 8 שעות ולכן אין שום בעיה בשימוש בו בזמן הלילה.

בחזרה למעלה

 

שירותים ציבוריים

שאלה: מהם הדגשים לשימוש במונקאפ בשירותים ציבוריים?

תשובה: לנוחיות השימוש במונקאפ בשירותים ציבוריים, מומלץ לשאת בתיק, בקבוק קטן. השתדלי למלא את הבקבוק במים, טרם הכניסה לתא השירותים, כך שיהיו לך מים זמינים לשטיפת המונקאפ לפני הכנסתו המחודשת לנרתיק. אופציה נוספת היא לנגב את המנוקאפ בעזרת נייר טואלט ובהזדמנות הקרובה - לנקות אותו באופן יסודי יותר.

בחזרה למעלה

 

חומר סיכה

שאלה: האם ניתן להשתמש בחומר סיכה לצורך החדרת המונקאפ ומהו החומר המומלץ?

תשובה: ניתן להשתמש בחומר סיכה להחדרת המונקאפ (נשים רבות מוצאות כי שימוש בחומר סיכה מקל על החדרת והוצאת המונקאפ- בעיקר נשים שרק החלו להתרגל לשימוש במונקאפ). מומלץ להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים ולא על בסיס שמן כיוון שחומרי הסיכה על בסיס שמן מחלישים את הסיליקון ממנו עשוי המונקאפ ומקטינות את אורך החיים שלו.

בחזרה למעלה

 

בעיות בהכנסת המונקאפ

שאלה: נתקלתי בבעיות בהכנסת המונקאפ, מה עלי לעשות?

תשובה: בעיות בהכנסת המונקאפ יכולות לנבוע מסיבות שונות, חלקן אינדבידואליות. באופן כללי חשוב קודם כל להישאר רגועה ככל שניתן. מתח גורם לכיווץ שרירי הנרתיק ולהקשחתם- דבר המקשה על הכנסת המונקאפ. מעבר לכך הדבר דורש תרגול. חלק מהנשים מתקשות בביצוע הקיפול של המונקאפ וחלק בזמן החדרתו ומיקומו בנרתיק. נסי לערוך תרגול- לא בהכרח בימי הוסת. הדבר יכול לסייע לך לרכוש את המיומנות בזמן נוח יותר. תוכלי גם להיעזר בסרטון ההדגמה באתר.

חומר סיכה על בסיס מים, עשוי גם הוא להקל על החדרת והוצאת המונקאפ. מומלץ, בכל מקרה, לשטוף את המונקאפ במים טרם הניסיון להחדירו. גם פעולה זו תסייע במניעת חיכוך המקשה על החדרת המונקאפ לנרתיק.

בחזרה למעלה

 

 

בעיות בהוצאת המונקאפ

שאלה: נתקלתי בקושי להוציא את המונקאפ. מהי הדרך הטובה ביותר להוצאת המונקאפ?

תשובה: נשים שזה עתה החלו להשתמש במונקאפ עשויות להיתקל בבעיות בעת הוצאת המונקאפ. הדבר מצריך תרגול ובדרך כלל נפתר די מהר, במהלך השימוש החוזר.

הבעייתיות בעת הוצאת המונקאפ יכולה לנבוע משתי סיבות עיקריות:

1.וואקום חזק מדי: המונקאפ כאשר הוא ממוקם נכון בתוך הנרתיק, אמור לקיים אטימה עם דפנות הנרתיק ומכאן נוצר וואקום. עם זאת חורים קטנים סביב הטבעת התחתונה של המונקאפ (בחלק העליון של הגביע) אמורים למנוע היווצרות וואקום חזק מדי. לעיתים החורים נסתמים והדבר מוביל ליצירת וואקום חזק. לאחר הוצאת המונקאפ, היעזרי בסיכה נקייה בכדי להעביר אותה דרך כל אחד מהחורים בכדי לוודא שאינם סתומים. בכדי לשחרר את האטימה/וואקום כשהמונקאפ בנרתיק, הכניסי את אצבעך לתוך הנרתיק- לצד המונקאפ ולחצי אותו הצידה.

2. קושי בהחזקת המונקאפ: החזקת המנוקאפ לצורך הוצאתו מהנרתיק מורכבת משילוב של תנוחה והלך הרוח (להגיע למצב של רגיעה ולא להיות לחוצים). נסי לשבת על האסלה ולהשתמש בשרירי רצפת האגן שלך בכדי לדחוף את המונקאפ מטה- כלפי הכניסה לנרתיק, לפני שתנסי לאחוז בו. כעת- כשהמונקאפ נמצא בכניסה לנרתיק יהיה לך קל יותר לאחוז בו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ע"י עשיית תנועות קטנות של לחיצה. עם הרפיית כל לחיצה, יתכן שתרגישי כי המונקאפ עולה קצת חזרה למעלה, אך למעשה הוא יורד כלפי מטה. תנועות קטנות אלה יעילות גם בהפגת המתח והלחץ, אשר אינם תורמים להוצאת המונקאפ. עמידה או שכיבה מקשים על ההגעה אל המונקאפ בתוך הנרתיק. עם זאת תנוחת הכריעה יעילה מאוד ומומלצת להוצאת המונקאפ, כיוון שהיא מקצרת את הנרתיק.

בחזרה למעלה

 


דליפת נוזלים

שאלה: מדוע מתרחשת, אצלי, דליפת נוזלים בעת השימוש במונקאפ וכיצד ניתן למנוע דליפה זו?

תשובה: הסיבה הנפוצה ביותר לדליפת נוזלים בעת שימוש במונקאפ, הינה מיקום לא נכון של המונקאפ בנרתיק (בד"כ עמוק מדי). יש למקם את המונקאפ ממש מעבר לפתח הנרתיק ולא עמוק בתוך הנרתיק כפי שיושבים הטמפונים. מיקום נכון של המונקאפ בנרתיק אמור לסייע ביצירת אטימה מלאה ומניעת דליפות ונזילות.

כמו כן, יש לוודא שכל המונקאפ בתוך הגוף. רוב הנשים צריכות לגזור את הצינורית הנמצאת בחלקו התחתון של גביע המונקאפ (הצינורית מכונה גם גבעול הגביע). אם את חשה כי את זקוקה לקיצור הצינורית, הוציאי את המונקאפ וגזרי את הצינורית בעזרת מספריים. גזרי בתחילה מעט והכניסי את המונקאפ לנרתיק בכדי לבחון את ההתאמה. חזרי על הפעולה עד שתחושי כי כל המונקאפ בתוך הנרתיק.

סיבה נוספת לדליפה/נזילה היא אטימה חלשה (או לא מספקת) של המונקאפ עם דפנות הנרתיק. ניתן לנסות להשיג אטימה טובה יותר (יצירת וואקום) בעזרת סיבוב המונקאפ כשהוא בתוך הנרתיק, או לחליפין- למשוך אותו מעט למטה ולדחוף בעדינות מעט למעלה. חיזוק שרירי ריצפת האגן בתרגילים, יוגה, פילאטיס וכו'- תועיל מאוד ביצירת אטימה טובה יותר בשימוש במונקאפ ומומלצת בכל אופן.

לעיתים, נזילות/דליפות מתרחשות כאשר החורים הקטנים מתחת למסגרת הגביע סתומים. השתמשי בסיכה נקייה בכדי לשחרר את חסימת החורים. אח"כ שטפי את המונקאפ.

לבסוף- נזילות/דליפות יכולות לקרות כאשר מידת המונקאפ אינה מתאימה לך. וודאי כי ברשותך המידה המתאימה:

A עבור נשים שעברו לידה וגינאלית או/ו שעברו את גיל שלושים.

B עבור נשים שלא עברו לידה וגינאלית ושהינן מתחת לגיל שלושים.

אם את עדיין אינך בטוחה באשר למידה המתאימה עבורך- אנא צרי קשר עם מרכז הייעוץ בטל: 077-6262360

בחזרה למעלה

 

 

וסת "כבדה"

שאלה: האם המונקאפ מתאים לנשים בעלות דימום מסיבי בימי הוסת?

תשובה: המונקאפ יעיל ביותר עבור נשים עם דימום וסת מסיבי. זאת בשל תכונתו של המונקאפ לאגור עד פי שלושה יותר, מכל מוצר היגייני חד פעמי. תכונה זו של המונקאפ מאפשרת לך לרוקן את המונקאפ לעיתים רחוקות יותר. נשים רבות, במצב זה, דיווחו על שיפור ניכר באיכות חייהן בזמן ימי הוסת, כתוצאה מהשימוש במונקאפ.

בחזרה למעלה

 

 


זרימה מועטה/קלה

שאלה: האם ניתן להשתמש במונקאפ במצבי זרימה קלה/ מועטה?

תשובה: כן - ניתן להשתמש במונקאפ במצבי זרימה קלה/מועטה. המונקאפ אינו סופג ולכן אינו יוצר יובש בנרתיק כך שתמצאי את הוצאתו מהנרתיק, במצבים אלו, הרבה יותר נוחה מאשר הוצאת טמפון.

בחזרה למעלה

 


 

וסת כואבת

שאלה: האם המונקאפ יעיל לשימוש אצל נשים, הסובלות מכאבים חזקים בזמן הוסת?

תשובה: ניתן להשתמש בבטחה במונקאפ במצבים של כאבי וסת חזקים. נשים רבות מדווחת שהשימוש במונקאפ הקל על כאבי הוסת שלהם. הסיבה לכך היא שהמונקאפ יושב נמוך יותר בתוך הנרתיק מאשר טמפונים ומאפשר לנוזלי הוסת לזרום באופן טבעי. סיבה נוספת לכך היא שהמונקאפ הוא היפו-אלרגי ואינו מכיל כימיקאלים כפי שמכילים הטמפונים. כימיקאלים אלו יוצרים ריאקציה עם הגוף וגורמים לכאבים. דבר אשר, כאמור, נמנע, בעת השימוש במונקאפ.

בחזרה למעלה

 

וסת ראשונה

שאלה: האם שימוש במונקאפ מומלץ גם לנערות שזה עתה קיבלו מחזור?

תשובה: נערות צעירות, שזה עתה קיבלו מחזור, מוכנות, פיזית, להשתמש במונקאפ. ניתן להשתמש בבטחה במונקאפ, כבר מהוסת (מחזור) הראשונה. ככל שהנערה בטוחה יותר לגבי גופה, כך השימוש במונקאפ יהיה לה קל ונוח יותר. כמו בשימוש בטמפון, גם השימוש במונקאפ דורש מעט אימון בהתחלה. שימוש בחומר סיכה, על בסיס מים, עשוי להקל על הכנסת המונקאפ, בפעמים הראשונות לשימוש בו.

בחזרה למעלה

 

קרום בתולין

שאלה: האם שימוש במונקאפ יכול לגרום לקרע בקרום הבתולין אצל אישה/נערה בתולה?

תשובה: שימוש במונקאפ אינו אמור לגרום לקרע בקרום הבתולין. קרום הבתולין הינו שכבת עור דקיקה אשר חוסמת באופן חלקי את פתח הנרתיק. קרום הבתולין יכול להופיע בצורות רבות- כמחיצה (כמו זו הקיימת באף) או בצורת חצי ירח הצמודה לצידי הנרתיק (ולא באמצע). כך או כך, הוא מותיר רווח או רווחים המאפשרים את זרימת דימום הוסת. קיימות גם נשים שנולדו ללא קרום בתולין.

קרום הבתולין יכול להיקרע ללא ידיעת האישה/ נערה. פעילות כגון רכיבה על סוסים, רכיבה על אופניים, מתיחות או ריקוד, עלולות לגרום לקרע קרום הבתולין. גם קיום מגע מיני, ללא חדירה, יכול לגרום לקרע בקרום הבתולין. לכן יתכנו מצבים של קריעה בקרום הבתולין בעת השימוש במונקאפ אך אין לייחס אותם בהכרח לעצם השימוש בו.

בחזרה למעלה

 

 

מונקאפ לאחר לידה

שאלה: האם ניתן להשתמש במונקאפ לדימום שלאחר לידה?

תשובה: לא מומלץ להשתמש במונקאפ או בכל אמצעי פנים נרתיקי, במשך ששת השבועות הראשונים, שלאחר הלידה. זאת כיוון שהסיכוי לזיהום עולה משמעותית, בעקבות הטראומה, הנגרמת לרקמות הנרתיק, בעת לידה. בכל מקרה, סביר כי המונקאפ לא יימצא יעיל במצב זה של דימום כה מסיבי. ניתן להשתמש בתחבושות היגייניות רב פעמיות מבד המותאמות למצב של לאחר לידה.

בחזרה למעלה

 

 

 

התקן תוך רחמי

שאלה: האם ניתן להשתמש במונקאפ כאשר קיים התקן תוך רחמי?

תשובה: לא צריכה להיות כל בעיה בשימוש במונקאפ כאשר קיים התקן תוך רחמי, כל עוד תזכרי למקם את המונקאפ נמוך בנרתיק (קרוב לפתח הנרתיק) ותקפידי לשחרר את האטימה/וואקום בצורה נכונה כאשר את מוציאה את המונקאפ.

נמליץ, בכל זאת שתבקשי מרופאך לקצר את מיתרי ההתקן (המסייעים בהוצאת ההתקן) ככל שניתן. בצעי בדיקות תקופתיות של ההתקן בכדי לוודא שהוא אינו השתחרר ושהמייתרים נותרו במקומם.

בחזרה למעלה

 

גיל הבלות

שאלה: אני מתקרבת לגיל הבלות, האם משתלם כעת לרכוש מונקאפ?

תשובה: המונקאפ יכול להיות שימושי ביותר, בעת השינויים המתרחשים לקראת גיל הבלות. בתקופה זו בחיי האישה, דימום הוסת עשוי להיעשות "כבד" יותר או "קל" יותר. המונקאפ יעיל בכל המצבים האלה ואינך צריכה להצטייד במגוון רחב של מוצרי היגיינה נשית, המותאמים כל אחד לכמות זרימה שונה. המונקאפ יעיל גם באיסוף קרישי דם, או הצפה פתאומית. כמו כן הוא יאפשר לך לעקוב אחר כמות הדימום שלך (כיוון שהמונקאפ אוגר את הנוזלים) ולשתף בכך את רופאך.

בחזרה למעלה

 

 

סקס

שאלה: האם ניתן להשאיר את המונקאפ בנרתיק בזמן קיום יחסי מין?

תשובה: לא ניתן להשתמש במונקאפ בעת קיום יחסי מין הכוללים חדירה. המונקאפ יושב נמוך בנרתיק (ולא גבוה כמו דיאפרגמה) ויפריע לחדירה. אין שום בעיה להשתמש במונקאפ בכל פעילות מינית שלא כוללת חדירה לנרתיק ואין כל צורך לשנות את מיקומו של המונקאפ בנרתיק בעת גירוי מיני. כמו כן, אין כל בעיה עם הגעה לאורגזמה כאשר המונקאפ בשימוש. באם נוצר צורך, רוקני את המונקאפ לאחר המגע המיני. אם הוא עלה קצת יותר למעלה אפשר להוציא אותו בכריעה (תנוחה זו מקצרת את הנרתיק ומקלה על הוצאה). היעזרי בשרירי רצפת האגן בכדי לדחוף אותו כלפי מטה. הכניסי את אצבעך, כווצי את המונקאפ ומשכי קלות החוצה.

בחזרה למעלה

 


 

ספורט

שאלה: האם ניתן להשתמש במונקאפ בעת ביצוע פעילות ספורטיבית כגון פעילות אירובית או שחייה?

תשובה: המונקאפ אידיאלי לשימוש בעת ביצוע כל פעילות ספורטיבית, כולל ריצה, שחייה וקפיצות המבוצעות בחוגי אירובי למיניהם. חלק מהנשים משתמשות במגני תחתון בעת השימוש ההתחלתי במונקאפ- כדי לצבור בטחון במוצר. עם רכישת המיומנות בשימוש האופטימאלי במונקאפ, תגלי במהרה כי תחושי בטחון לבצע כל פעילות ספורטיבית יותר מבעת שימוש בכל מוצרי היגייני אחר.

בחזרה למעלה

 

 

תנוחות הפוכות- יוגה

שאלה: כיוון שהמונקאפ אוגר ואינו סופג, האם ניתן להשתמש בו בעת ביצוע תנוחות הפוכות (עמידת ראש,נר עמידת ידיים וכו') בימי הוסת או אפילו בשכיבה כאשר האגן מורם?

תשובה: באופן כללי נושא ה"עמידה ההפוכה" בזמן ימי הוסת נמצא תחת וויכוח כאשר חלק מאמינים שיש ביכולתן של תנוחות אלו להקל על תופעות הוסת וחלק חושבים שלא מומלץ כלל לבצען בזמן הוסת. זאת בשל תופעת ה"זרימה ההפוכה" שעשויה להתרחש. המונקאפ תומך בדרך הטבעית של הגוף ולכן תופעת ה"זרימה ההפוכה" אשר תתרחש, בעת ביצוע תנוחות הפוכות, כאשר משתמשים במונקאפ, היא אותה תופעה שתתרחש אם תבצעי תנוחות אלו, בימי הוסת, בלא שימוש כלשהו במוצר היגיינה נשית. לפיכך השימוש במונקאפ במצבים אלו, אינו יגרום לסיכון נוסף מעבר לסיכון הקיים ממילא בביצוע תנוחות אלו בימי הוסת.

כאמור הנושא נתון לדיון. על כל אחת מוטלת האחריות להתייעץ עם הרופא ועם המדריך המנחה את הפעילות ולהחליט, בהתאם למידע שאספה, האם לבצע, ככלל, תנוחות הפוכות בזמן ימי הוסת. לנוחיותך, מצורפים קישורים למידע בנושא:

http://www.yogajournal.com/practice/546_1.cfm

http://www.yoga.com.au/Infosheets/Menstruation%20Info%20Sheet.pdf

http://ask.metafilter.com/mefi/5572

http://www.skys.com.au/women_inverted.html

בחזרה למעלה

 

TSS תסמונת הלם הרעל

שאלה: האם שימוש במונקאפ (בעיקר כאשר מושאר שעות רבות בגוף) עלול לגרום לתסמונת הלם הרעל?

תשובה: מעולם לא נמצא קשר בין שימוש במונקאפ לבין תסמונת הלם הרעל. תסמונת הלם הרעל הינה סיבוך של זיהום, הנוצר עקב התפתחות בקטריות. מצב זה של התפתחות בקטריות וזיהומים מאפיין יותר את השימוש בטמפונים כיוון שהם עשויים מכותנה סופגת אשר משאירה את נוזלי הוסת במגע עם הנרתיק לאורך זמן. בכך נוצרת סביבה רטובה וחמה המספקת קרקע פורייה להתפתחות זיהומים וריחות רעים. בשל כך נקשרה שמה של תסמונת הלם הרעל, בשמם של הטמפונים והאזהרה מפני האפשרות ללקות בה מתנוססת על העלונים המצורפים להם.

המקרה של המונקאפ שונה כיוון שהמונקאפ אוגר את הנוזלים ולא סופג אותם ובכך מותיר את סביבת הנרתיק יבשה ונקייה. החומר היחידי הבא במגע עם הגוף הינו הסיליקון ממנו מיוצר המונקאפ. מדובר בסיליקון רפואי היפו- אלרגי ובטוח ביותר לשימוש. בכל אופן, מומלץ להוציא את המונקאפ, לרוקן אותו ולנקותו כל כמה שעות. אנו ממליצים לעשות כך כ 4 פעמים במשך 24 שעות. בכך תמנעי התפתחות חיידקים ובקטריות ותמזערי את הסיכון לחלות בתסמונת הלם הרעל.

תסמונת הלם הרעל נפוצה יותר בנשים בגילאי 15-19. הסיכון לחלות במחלה יורד עם הגיל. תסמיני המחלה כוללים חום גבוה ופתאומי, הקאות, סחרחורות, פריחה והתעלפויות. אם חשת, בזמן הוסת, באחת או ביותר מהתופעות האלה- הוציאי את המונקאפ וגשי להיבדק אצל הרופא.

בחזרה למעלה

 

 

 

דלקת בדרכי השתן

שאלה: האם קיים קשר כלשהו בין שימוש במונקאפ לדלקות בדרכי השתן?

תשובה: המונקאפ ממוקם נמוך בתוך הנרתיק, בשונה מדיאפרגמה (אשר חלק מהנשים מדווחות על עליה בנטייה לחלות בדלקת בדרכי השתן, בעת השימוש בה). עם זאת יתכן עדיין מצב בו טבעת המונקאפ תגרום ללחץ על שלפוחית השתן. אם את בעלת נטייה לדלקות בדרכי השתן, אנו ממליצים שתתייעצי עם רופאך, טרם השימוש במונקאפ.

בחזרה למעלה

 

 

 

פטרייה בנרתיק

שאלה: האם המונקאפ עלול לגרום לפטרייה בנרתיק?

תשובה: המונקאפ אינו גורם לפטריות בנרתיק. גופינו מפריש הפרשות נרתיקיות אשר מטרתן למנוע התפתחות פטריות וזיהומים אחרים. בין היתר, בזכות העובדה שהפרשות אלו שומרות על רמת החומציות הנחוצה לבריאות הנרתיק. טמפונים אשר עיקר פעולתן היא ספיגה, סופגים כל הפרשה באשר היא, יוצרים יובש בנרתיק ומשנים את רמת החומציות בו. הדבר מוביל להתפתחות פטריות וזיהומים.

המונקאפ שונה מן הבחינה הזאת כיוון שהוא אוגר נוזלים ולא סופג אותם. המונקאפ נועד כדי לאגור נוזלים ניגרים כנוזלי הוסת. הוא אינו מפריע להפרשת ה"הפרשות הטובות", אינו סופג אותן ואינו משנה את רמת החומציות בנרתיק. בכך הוא אינו גורם להתפתחות פטריות וזיהומים אחרים.

עם זאת, כאשר מנקים את המונקאפ- אם השתמשת בסבון כלשהו, חשוב שתקפידי לרחוץ את המונקאפ בהרבה מים. זאת בכדי להימנע משאריות הסבון, אשר עשויות לשנות רמת החומציות בנרתיק ולהפר את האיזון הנדרש, לצורך שמירת בריאות הנרתיק, בימי הוסת.

בחזרה למעלה

 

 

דלקת רירית הרחם

שאלה: האם ניתן להשתמש במונקאפ במצב של דלקת רירית הרחם?

תשובה: נשים רבות החולות בדלקת רירית הרחם מוצאות את השימוש במונקאפ במצב זה, יעיל בריא ונוח, ביחס לאלטרנטיבות המוצעות בשוק. המונקאפ יכול לשאת כמות גדולה של נוזלים עד פי שלושה יותר, מכל מוצרי היגיינה חד פעמי. פעולת האגירה- עליה מבוסס המונקאפ, מאפשרת גם אגירה של קרישי דם. דבר אשר אינו מתקיים בשימוש בטמפונים. כמו כן המונקאפ מסייע לך לדעת מהי כמות הדימום שלך- כך שתוכלי לדווח על כך לרופאך. מעבר לכך, נשים החולות בדלקת רירית הרחם דיווחו על הפחתה ב"כאבי המחזור" כאשר השתמשו במונקאפ.

בחזרה למעלה

 

 

בטיחות השימוש סיליקון

שאלה: האם חומר הסיליקון ממנו מיוצר המונקאפ, בטוח לשימוש? (לאור הסיבוכים שגורמים שתלי הסיליקון, בנשים שעברו הגדלת חזה)

תשובה: המונקאפ מיוצר באופן אחר לגמרי מזה המשמש לייצור שתלי הסיליקון, המקובלים בניתוחי חזה. שתלי הסיליקון הינם סוג של שקיות סיליקון גמיש, המכילות ג'ל. ג'ל זה משתחרר עם הזמן ונספג בגוף והוא זה הגורם למרבית הבעיות והסיבוכים אצל נשים שעברו הגדלות חזה. המונקאפ מיוצר מסיליקון רפואי מוצק- כזה המשמש לייצור שסתומי הלב המושתלים בעת צנתורים. סיליקון זה הינו היפו-אלרגני ונחשב בטוח ביותר לשימוש.

בחזרה למעלה