צרי קשר

על המונקאפ

ה-Mooncup הנו גביע בצורת פעמון המשמש כתחליף לטמפון.
הוא מיוצר מסיליקון רפואי רך והיפו-אלרגני, אינו מכיל חומרים רעילים שנמצאים בטמפונים חד-פעמיים, אינו גורם לגירויים ומתאים גם לנשים עם אלרגיה לגומי.
קראי עוד

היכן לקנות?


מצאי את החנות הקרובה למקום מגורייך

מונקאפ ניתנת לקנייה בחנויות טבע מובחרות או דרך סוכנות
עצמאיות
קראי עוד

היסטוריה של המונקאפ

כוסית איסוף דם הוסת הראשונה פותחה כבר בשנות ה-30 ע"י שחקנית אמריקאנית בשם ליאונה צ'אלמרס (בערך באותה תקופה בה פותח הטמפון המסחרי הראשון). אולם היצרנים אהבו יותר את רעיון הרכישה החודשית המובטחת, של הטמפונים והחלו במסעי פרסום מסיביים. נשים משוחררות בדעותיהן אימצו את כוסית איסוף דם הוסת, אך נאלצו להיאבק עם הוצאות עצומות ותרבות אשר "להשתמש ולזרוק" הפך בה לשם נרדף ל"נוחות".

 

כוסית איסוף דם הוסת החלה לצבור פופולאריות אמיתית רק בשנות ה- 80 כאשר נשים החלו לחפש מוצרים ידידותיים יותר לסביבה (וזולים יותר) כאלטרנטיבה למוצרים החד פעמיים. בתקופה זו, בעת טיול תרמילים באוסטרליה (עם ביתה בת השנה), נתקלה סו הארדי בכוסית הלטקס לאיסוף דם הוסת והחלה לייבא אותה בכמויות קטנות, עם שובה לאנגליה.

 

סו אשר החלה למכור את הכוסית לחברים ולחברים של חברים, הבינה במהרה, כי נשות אנגליה מוכנות למוצר היגיינה ידידותי לסביבה וחסכוני בכסף. בעקבות דיווחים על אלרגיות ללטקס (גומי), החלה סו במחקר מקיף אשר הפגיש אותה, לבסוף, עם אלטרנטיבה היפואלרגנית ללטקס: סיליקון רפואי. באביב 2002 השיקה סו את המונקאפ.

ממסע אמיץ של אישה אחת, גדל מותג המונקאפ והיה לעסק קטן וערכי הנותן מענה לביקוש הולך וגובר מצד נשים למונקאפ. כיום המונקאפ נמכר בכל העולם. עלון ההדרכה, המצורף למונקאפ, מודפס ב- 11 שפות.