שאלות נפוצות

ה-MOONCUP שלי תקוע – איך אני מוציאה אותו?

אם אינך מצליחה  להוציא את גביעונית Mooncup, הדבר החשוב ביותר הוא לקחת את הזמן ולהרפות את שרירי רצפת האגן שלך, כיוון שהשרירים האלו רגישים במיוחד ללחץ והם יתכווצו סביב ה-Mooncup.

שרירי רצפת האגן נמצאים בין הנרתיק לפי הטבעת. אם אינך בטוחה היכן הם נמצאים, חשבי על השרירים שבהם תשתמשי אם תנסי להתאפק עד שתגיעי לשירותים לצורך מתן שתן או לפעילות מעיים.

באילו שיטות את משתמשת כדי להירגע? את יכולה לספור נשימות, לדוגמה, או לעשות אמבטיה חמה.

אל דאגה: אם אינך מרגישה  את ה-Mooncup בתוכך אין דחיפות להוציא אותו מיד.

עם זאת, אם יש לך כאב מתמשך בנרתיק או בצוואר הרחם ואינך מצליחה להוציא את ה-Mooncup, אנא צרי עמנו קשר או התקשרי: 077-6262360.  אנו פתוחים בימים ראשון עד חמישי בשעות 08:30 בבוקר עד 16:00 אחר הצהריים. או אם המוקד סגור, פני לייעוץ רפואי.

מצאי את התנוחה המתאימה

מצאי תנוחה נוחה שתוכלי להישאר בה מספר דקות. את יכולה גם לעשות את התנוחות האלו באמבטיה או במקלחת.

  • כריעה – תנוחה זו מקצרת את הנרתיק ולכן היא תנוחה מצוינת להוצאה. כרעי לכיוון הרצפה עם רגליים מפושקות.
  • ישיבה על האסלה עם הרגליים מפושקות, והגב כלפי מעלה וזקוף.
  • או תנוחה אחרת עםהרגליים מפושקות בה את מרגישה נוח.

אם אינך מצליחה להגיע ל-MOONCUP

  • עשי תנועות קטנות, של לחיצה עם שרירי רצפת האגן. זה אמור להרגיש כאילו את צריכה לשירותים אך התרכזי בלחיצות שרירי רצפת האגן בלבד, בחלק הקדמי. נסי לפעול בעדינות  ולאט וזכרי:  המשיכי לנשום!
  • בטחי בשרירים שלך (עם כל לחיצה קטנה, ייתכן שתרגישי את ה-Mooncup עולה חזרה למעלה). אחרי כ-5 עד 8 לחיצות , ה-Mooncup, יהיה נמוך מספיק ותוכלי להגיע לגבעול או לתחתית ה-Mooncup  כדי לשחרר את האטימה ולהוציא אותו.

אם אינך מצליחה לשחרר את האטימה

  • הכניסי אצבע ואגודל נקיות וצבטי (לחצי) את בסיס ה-Mooncup כדי לשחרר את האטימה.
  • כשתרגישי  שהאטימה השתחררה (את עשויה לשמוע צליל חלש, או להרגיש שה-Mooncup מתקפל על עצמו), משכי את ה-Mooncup למטה כלפי הכניסה לנרתיק.  ייתכן שתצטרכי לקפל את ה-Mooncup (כפי שעשית כשהכנסת אותו) כדי לאפשר לו לצאת מפתח הנרתיק.
  • אם את מתחילה להרגיש לחוצה הפסיקי ונסי שוב מאוחר יותר.

אם את עדיין חווה בעיות, אנא צרי עמנו קשר או התקשרי: 077-626236. אנו פתוחים בימים ראשון עד חמישי בשעות 08:30 בבוקר עד 16:00 אחר הצהריים.

Want to hear from us? Sign up to our newsletter